نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: Couch surfing چيست؟

1. Anet آواتار ها
    Anet
    مدیر کل سایت
    Dec 2014
    تهران
    2,805
    16,145
    تشکر شده 9,562 بار در 3,053 ارسال

Couch surfing چيست؟

توضيحاتي مختصر در مورد Couch Surfing

به فعاليتي كه وقتي دو فرد غريبه که یکی به اصطلاح host(میزبان) و دیگری Surfer(مهمان) نامیده میشود با همدیگر آشنا میشوند و میزبان برای اقامت موقت مهمان بدون دریافت هیچ هزینه ای و صرفا جهت آشنایی و مهمان نوازی خدماتی رو ارائه میدهد couch surfing ميگويند.

در اين روش اگر شما بتوانيد مهمان فرد ديگري در خارج از كشور باشيد نیاز به پرداخت هزینه برای اسکانتون نداريد. و با افراد جدید از فرهنگهای مختلف آشنا میشويد.(هزينه هاي بازديد از اماكن يا خورد و خوراك به عهده ي ميزبان نميباشد)

اما اين كار خطراتي ميتواند در پي داشته باشد،قبل از هرچیزبايد از حقیقی بودن شخص حداکثر اطمینان را کسب کنید.بايد اول پروفايل شخص ميزبان را از طريق خود وبسايت چك كنيد تا از حقيقي بودن و سلامتش مطمئن شويد.

دوستان ميتونيد در اين تاپيك تجربيات خودتون يا نظرتون رو در مورد couch surfing بنويسيد.

لينك وبسايت

ویرایش توسط Anet : 02-06-2015 در ساعت 03:35 PM
    #1 ارسال شده در تاريخ 02-06-2015 در ساعت 02:22 PM

2. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید Anet از ایشان تشکر کرده اند:

*MOHSEN* (02-06-2015),dana (02-06-2015),Mercedes-Benz (02-06-2015),mohseni1353 (02-06-2015),ROXANA (02-06-2015)

3. Mercedes-Benz آواتار ها
    Mercedes-Benz
    کاربر'
    Dec 2014
    All over the globe
    733
    1,111
    تشکر شده 1,759 بار در 654 ارسال
    به نظر من که ایده و فکر خیلی خیلی خوبیه.
    هزینه های سفر رو خیلی کاهش میده، یه دوست خوب پیدا میکنی، با فرهنگ یه جای جدید آشنا میشی، راحتتر میتونی همرنگ مردم محلی بشی و بری توو حس و حال و هوای اونجا ولی همه اینا به شرطی هستن که مهمان و میزبان آدمهای سالم و انسان دوستی باشن و با حسن نیت این کارو انجام بدن.
    اگه هرکدوم از طرفین قصد و نیت خیر نداشته باشن احتمالا مشکلات بسیار بسیار زیادی به وجود میاد.
    مثلا فرض کنین یه فرد خیلی موجه و به ظاهر خوب و سالم رو توو خونه تون جا دادین. حالا اگه فرد یه شخص خرابکار باشه و اقدامات خطرناکی انجام بده، و شما هم ندانسته در ساده ترین حالت فقط بهش اسکان میدین و باهاش جایی نمیرین، همکاری و راهنمایی نمیکنین و ...، اونوقت چه بلایی ممکنه سر آدم بیاد؟ قشنگ به عنوان همکار و همدست شناخته میشین و دردسر همچین کاری خودشو نشون میده
    نمیخوام چهره بدی از این کار نشون بدم، ولی خب باید این چیزارم در نظر داشت. درست کردن یه هویت جعلی شاید آسونترین کار توو این زمونه باشه، حالا پی بردن به شخصیت و نیت اصلی شخص پشت این چهره کار چندان آسونی هم نیس.
    من خودم عضو این سایت هستم و تا حالا نشده که مهمان یا میزبان کسی باشم، ولی دوستانی دارم که این کارو کردن و تا حالا هم تجربه بدی نداشتن، اما خودم به شخصه یکی از دغدغه های اصلیم توو این مورد پی بردن به واقعیت و هدف و ذهنیت اصلی طرف مقابل هست که نکنه عوض ثواب کردن، کباب شیم!
    Mercedes-Benz
    ​.-.-.-.-. !The Best or Nothing ​.-.-.-.-.

#2 ارسال شده در تاريخ 02-06-2015 در ساعت 02:47 PM

4. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید Mercedes-Benz از ایشان تشکر کرده اند:

*MOHSEN* (02-06-2015),Anet (02-06-2015),ROXANA (02-06-2015)

5. ROXANA آواتار ها
    ROXANA
    مدير انجمن استانبول
    Dec 2014
    1,174
    4,122
    تشکر شده 5,287 بار در 1,195 ارسال
    البته کوچ سرفینگ فقط برای اسکان نیست شما میتونید یه نفر رو که قراره تو شهرتون مهمان باشه ببرید بگردونید مثلا به میهمان میگید تو اون 4 روزی که تو شهرمایی یه روز از صبح شما رو میبرم فلان جا یا مثلا شما رو میتونم ببرم فلان مکان تاریخی رو نشونتون بدم یا میتونید به یه عصرانه یا کافی شاپ یا رستوران ( هرچیزی که در توان شما باشه ) دعوت کنید ..البته بیشتر مهمانها توقع اسکان دارن
    #3 ارسال شده در تاريخ 02-06-2015 در ساعت 03:26 PM

6. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید ROXANA از ایشان تشکر کرده اند:

*MOHSEN* (02-06-2015),Anet (02-06-2015),Mercedes-Benz (02-06-2015)

7. *MOHSEN* آواتار ها
    *MOHSEN*
    مدیر انجمن
    Dec 2014
    Ahwaz
    664
    5,269
    تشکر شده 3,629 بار در 1,126 ارسال
    توی صفحه ی پروفایلتون انواع و اقسام اطلاعات رو میتونید قرار بدید تا افراد مهمان یا میزبان بیشتر با شما آشنا بشن و در مهمان شما شدن یا میزبان شما شدن بتونن تصمیم بهتری بگیرن.
    اطلاعاتی که توی پروفایلتون میتونید ثبت کنید اطلاعاتی درمورد وضعیت تاهل؛ سرگرمیهای مورد علاقه؛ زبانهایی که بهشون آشنایی یا تسلط دارید؛ مکانهایی که سفر کردید و خیلی چیزهای دیگه.
    توی پروفایلتون همچنین میتونید شرایطی برای مهمان یا میزبان شدنتون قرار بدید؛ مثلا میتونید بگید جای خوابی که برای مهمانتون دارید توی اتاق خودتونه و مجزا نیست؛ اینطوری کسانی که به این مساله حساسیت دارن میفهمن که شما میزبان مناسبی واسشون هستید یا نیستید.
    همینطور میتونید عنوان کنید که چه خدماتی رو به مهمانتون میتونید بدید؛ میتونید توی گردش ها همراهشون باشید؟ مایل هستید غذاشون رو فراهم کنید؟ و ....

هیچ اصرار و قانونی وجود نداره که شما مجبور باشید برای مهمانتون غذا تهیه کنید و یا امکاناتی رو براش فراهم کنید؛ کار شما صرفا آماده کردن یه مکان امن برای اسکان مهمانتون هست مگر اینکه خودتون تمایل به ارائه خدمات بیشتر داشته باشید.

تجربه ی شخصی من به دو بخش تقسیم میشه:
    بخش اول؛ من در زمان فعالیتم در سایت فقط تونستم به افراد راهنمایی بدم و درمورد ایران و بویژه خوزستان افراد رو راهنمایی میکردم. خب واضحه که توی ایران دو جنس مخالف نمیتونن بصورت نرمال مهمان و میزبان همدیگه بشن؛ برای همین دایره فعالیت شما کم و منحصر به هم جنسان خودتون میشه؛ درمورد افراد خارجی هم با توجه به مشکلات و سخت گیریهای موجود و مشکلات سیاسی عمیق کار سختی بنظر میرسه و ممکنه باعث مشکلات غیرقابل جبرانی بشه؛ هرچند که من اصلا مایل نیستم به این موضوع نگاه منفی داشته باشم اما این یک واقعیته که در اینجا این نوع فعالیتها واقعا ممکنه دردسرساز بشه.

بخش دوم؛ یکی از دوستان صمیمی من که در رشته ی باستان شناسی تحصیل میکنه و فعالیتهایی بصورت راهنمای گردشگری هم داره؛ میزبان 2 زوج جوان انگلستانی شده بود که به شیراز اومده بودن و بعد به دعوت دوست من برای بررسی حکومت هخامنشیان در خوزستان و شوش به خوزستان اومده بودن. دوست من برای این مساله از من کمک خواست. خب توی گردشهای بیرون شهر همراهشون بودم و بخش تفریح و جاذبه های غیر تاریخی رو من بعهده داشتم.
    خیلی خیلی خوش گذشت؛ همون چند روز بشدت روی زبان انگلیسی من تاثیر مثبت داشت و اون زوجها هم خیلی شوخ طبع و ماجراجو بودن.
    ویرایش توسط *MOHSEN* : 02-07-2015 در ساعت 11:29 AM

سفر عبور از مرز تکراره ؛ هر جای تازه ، دنیایی داره

#4 ارسال شده در تاريخ 02-06-2015 در ساعت 03:55 PM

8. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید *MOHSEN* از ایشان تشکر کرده اند:

Anet (02-06-2015),Mercedes-Benz (02-07-2015),ROXANA (02-06-2015)

9. Good_Boy آواتار ها
    Good_Boy
    کاربر انجمن
    Jan 2015
    225
    200
    تشکر شده 822 بار در 210 ارسال
    فکر کنم از 2010 یا 2011 عضو این سایت هستم...و خیلی دیر به دیر سر میزنم بهش ، چون فعلا" نه وقت میزبان بودن و نه وقت سفر رو دارم متاسفانه.

فقط یه بار پارسال بود که یه زوج از جمهوری چک اومده بودن ایران و وقتی در شهر یزد اقامت داشتن ، میخواستن دنبال میزبان بگردن در رشت . و برای من هم یه pm داده بودن ، که به ایمیل من اومده بود اون pm...مگرنه باز هم متوجه نمیشدم ! و با دادن شماره خودم بهشون ؛ وقتی اومدن رشت اونا رو یه مسافر خونه ی ارزون بردم. و تو همون pm هم بهشون توضیح دادم که شرایط میزبان رو ندارم ولی راهنمایی میتونم بکنم شما رو.

#5 ارسال شده در تاريخ 02-07-2015 در ساعت 11:24 AM

10. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید Good_Boy از ایشان تشکر کرده اند:

Anet (02-07-2015),dana (02-07-2015),Mercedes-Benz (02-07-2015)

11. alibaba آواتار ها
    alibaba
    کارشناس مالزي،سنگاپور
    Jan 2015
    تهران
    138
    235
    تشکر شده 631 بار در 139 ارسال
    من دوستانی دارم که دور اروپا رو با استفاده از همین cs گشتن و هزینه هاشون به طرز غیر قابل باوری پایین تر از عرف شده، ولی استفاده از این امکان سایت روحیات خاصی میخواد. یعنی حتی اگه نخوای میزبانی کنی،همین که انقدر بی تعارف و راحت باشی که بخوای تو خونه یه آدم ناشناس اقامت کنی و از وسایل و اتاقهاش استفاده کنی و ... شاید هر آدمی نتونه اینطوری باشه. ولی خب این سایت cs از امکاناتیه که تکنولوژی و اینترنت در اختیار افراد گذاشته و از خود سایت هم معلومه که بخصوص جوونای اروپایی خیلی از این سایت برای جهانگردی استفاده می کنن. متاسفانه در ایران برخی از افراد دید نادرستی نسبت به این سایت دارن که کمی سابقه هموطنانشونو خراب کرده، همه میدونیم که میزبانی یه میهمان خارجی کلی دردسر داره اما برخی از دختران و پسران ایرانی به این سایت بعنوان فرصتی برای همسریابی و مهاجرت نگاه می کنن که برخلاف قوانین خود سایت هم هست
    برای کارهای لوس و یکنواخت توی این دنیا به آدم حقوق می دهند اما کارهای هیجان انگیز همه خرج بر می دارند.
    #6 ارسال شده در تاريخ 02-07-2015 در ساعت 12:30 PM

12. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید alibaba از ایشان تشکر کرده اند:

*MOHSEN* (02-07-2015),Anet (02-07-2015),dana (02-07-2015),ROXANA (02-07-2015)

13. dana آواتار ها
    dana
    كاربر فعال
    Dec 2014
    1,042
    2,480
    تشکر شده 2,993 بار در 881 ارسال
    یادمه در اولین سفرم به تایلند موقع برگشتن در فرودگاه بانکوک ...یه مرد انگلیسی وقتی فهمید ایرانی هستم اظهار علاقه کرد که بیاد ایران ...اول منظورشو خوب متوجه نشدم ...ابعد فهمیدم که میخواد مهمان من در ایران باشه و متقا بلا دعوت کرد ازمن به شهر بریستول ...که من شوکه شدم ...گفتم یارو جاسوسه حتما ...یه جوری دست به سرش کردیم ...نگو همون کوچ سرفینگ بوده ما نمی دونستیم
    #7 ارسال شده در تاريخ 02-07-2015 در ساعت 03:50 PM

14. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید dana از ایشان تشکر کرده است:

Mercedes-Benz (02-07-2015)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده کرده اند: 0

هیچ عضوی در لیست وجود ندارد.