نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: سفر به یونان از طریق ترکیه

1. dana آواتار ها
    dana
    كاربر فعال
    Dec 2014
    1,042
    2,480
    تشکر شده 2,986 بار در 880 ارسال

سفر به یونان از طریق ترکیه

یکی از منا طقی که در نظر دارم در اینده برم یونانه ...البته بصورت تور ظا هرا خیلی گرون در میاد .... فکر کردم شاید بشه از طریق ترکیه بصورت زمینی یا دریایی به اتن یا یکی از جزایر یونان رفت چن شبی اقامت کرد مثلا دو شب در ترکیه و دوشب هم در یونان ...ایا اکان بذیر هست ؟ ایا هزینه کمتر میشه ؟ ایا امکان داره که اجازه نن وارود خاک یونان بشی ؟ دوستان ددر صورت امکان راهنمایی کنن
    #1 ارسال شده در تاريخ 12-31-2014 در ساعت 07:26 PM

2. delaram آواتار ها
    delaram
    مدير انجمن شانگهاي
    Dec 2014
    115
    131
    تشکر شده 416 بار در 116 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط dana نمایش پست ها
    یکی از منا طقی که در نظر دارم در اینده برم یونانه ...البته بصورت تور ظا هرا خیلی گرون در میاد .... فکر کردم شاید بشه از طریق ترکیه بصورت زمینی یا دریایی به اتن یا یکی از جزایر یونان رفت چن شبی اقامت کرد مثلا دو شب در ترکیه و دوشب هم در یونان ...ایا اکان بذیر هست ؟ ایا هزینه کمتر میشه ؟ ایا امکان داره که اجازه نن وارود خاک یونان بشی ؟ دوستان ددر صورت امکان راهنمایی کنن

در سال هاي 91و 90برخی آژانس های مسافرتی ایران مبادرت به برگزاری تور جزایر یونان از طریق ترکیه بدون ویزا نموده اند.

من خودم شهریور91(عید فطر) جای همه دوستان خالی سفر با کشتی کروز به یونان، را تجربه کردم بسیار عالی بود و به دوستانی که سفر با کشتی و اقامت در آن، ورزش های آبی و استراحت کامل( بخور و بخواب) علاقمند هستند چنین سفرهایی را توصیه می کنم اگر شانس بیارید و همسفرهای خوب و شاد هم تو تورتان باشد که دیگه بهتر از این نمیشه و یک سفر فراموش نشدنی براتون به یادگار میماند.

پکیج این تورها بدین صورت است که بسته به علاقمندی شما که تمایل به اقامت در استانبول یا ازمیر ( و یا کوش آداسی)
    دارید تور شما را هماهنگ می کنند.
    درصورت علاقمندی شما به اقامت در استانبول، شما ابتدا از تهران به استانبول می روید و پس از 1، 2، ... شب اقامت در استانبول از طریق بندری در استانبول مهر ورود به کشور یونان در پاسپورت شما زده میشه و با کشتی کروز به جزایر یونان حرکت و در بازگشت در بندر ازمیر پیاده می شوید .
    و یا اگر علاقمند به اقامت در ازمیر (کوش آداسی- بدروم و یا مارماریس ) باشید می توانید از تهران به ازمیر و در بندر ازمیر سوار کشتی کروز شده و در برگشت در بندر استانبول پیاده و سپس به تهران برگردید و یا مثل من در هر دو شهر اقامت داشته باشید.
    خدمت دوستان عرض کنم که این کشتی فقط مسافر ایرانی ندارد و چون تورهای ایران برگزار کننده مستقیم این تور نیستند و از تورهای ترکیه استفاده می کنند در این سفر اکثر مسافران ترک هستند.

سفر من بدین صورت بود که 3 شب اقامت در استانبول و بعد 3 شب و 4 روز کشتی کروز (جزایر سنتورینی و میکونوس) و 2 شب کوش آداسی و بازگشت به تهران.
    کشتی کروز:
    ساعت 2 حرکت از بندر استا نبول
    فردا عصر ساعت 6 بعدازظهر توقف در جزیره ميكونوس تا 4 صبح
    ساعت 11 صبح همانروز توقف به مدت چند ساعت در جزیره سانتورینی فردا صبح در بندر ازمیر پیاده شدیم

کشتی ما 53 مسافر ایرانی، 145 ترک، 75 چینی و ژاپنی و چندین مسافر از کشورهای دیگر داشت.

کشتی هفت طبقه بود و کشتی همانند هتل دارای کابین های مختلف( بدون پنجره، با پنجره، رو به بالکن، بالکن دار)با امکانات و قیمت های مختلف، همچنین استخر ، جکوزی و اتاق ورزش بود. شب ها و عصرها نیز برنامه موزیک و رقص داشتند.
    چندین نوبت پذیرایی( صبحانه، ناهار، عصرانه و شام)

ولي متاسفانه در سال 1392 و 1393 دولت يونان ديگه به آژانس هاي ايراني مجوز وزود به يونان از طريق تركيه را نمي دهد زيرا يكي از مسافران ايراني در يكي از چزاير مانده و برنگشته است.
    #2 ارسال شده در تاريخ 12-31-2014 در ساعت 10:27 PM

3. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید delaram از ایشان تشکر کرده اند:

*MOHSEN* (12-31-2014),Anet (01-01-2015),dana (01-01-2015),Mercedes-Benz (01-01-2015),reza_m261 (01-01-2015),ROXANA (12-31-2014)

4. ROXANA آواتار ها
    ROXANA
    مدير انجمن استانبول
    Dec 2014
    1,174
    4,122
    تشکر شده 5,289 بار در 1,195 ارسال
    چه هوایی چه زمینی چه دریایی تشریف ببرید نیاز به ویزای شینگن ( یونان ) دارید چون یونان یکی از اصلی ترین دروازه های ورود به اروپا محسوب میشه

اگه میخواهید از استانبول زمینی برید دوراه دارید 1- اتوبوس : تقریبا مسیر 1000 -1100 کیلومتری است بین 18-20 ساعت طول میکشه ( زمان توقف تو مرز هم محسوب شده ) از مرز ispala هم اتوبوسها به سمت یونان میرن . در حال حاضر چندتا شرکت اتوبوسرانی تو استانبول بلیت برای اتن میفروشن که مهمترین اونها شرکت دریاتوریسم/ الپرتوریسم/ مترو توریسم هستش لینکهاشونو براتون میزارم ببینید .. تو همون ترمینال اصلی اتوبوسرانی بایرام پاشا هم نمایندگی دارن ..برای تسالونیکی هم اتوبوس دارن که این تسالونیکی هم خیلی خوبه معمولا هرکی رفته خوشش اومده

https://www.deryatur.com.tr/

http://www.metroturizm.com.tr/en-default.html

http://www.alparturizm.com.tr/?lang=en

2- قطار : در حال حاضر ترن مستقیم برای اتن از استانبول وجود نداره میتونید با قطار از استانبول تا سِلانیک برید اونجا مجددا با قطاردیگه برید اتن یا از سلانیک با اتوبوس برید اتن

اگه تصمیم به سفر دریایی دارید ازمیر گزینه مناسب تری هستش قبلا کشتی مستقیم بود الان در حال حاضر هیچ کشتی مستقیمی برای اتن نیست ممکنه بعدا دوباره باشه میتونید ازچشمه- ازمیر به جزیره ساکیز ادا ( chios ) برید ازونجا مجددا با کشتی به اتن برید ... یا از کوش اداسی با کشتی به ساموس برید از ساموس مجددابا کشتی به یونان برید .. یا از بدروم به میکونوس باکشتی و از اونجا مجددا با کشتی به اتن برید

معمولا خطوط هوایی هم بیشتر مواقع افرهایی برای اتن میزارن مخصوصا از ازمیر

حتما از سفارت یونان اطلاعات دقیق در مورد ویزاتون بگیرید وبگید که میخواهید زمینی به یونان برید ..
    #3 ارسال شده در تاريخ 12-31-2014 در ساعت 11:32 PM

5. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید ROXANA از ایشان تشکر کرده اند:

*MOHSEN* (12-31-2014),Anet (01-01-2015),delaram (12-31-2014),Mercedes-Benz (01-01-2015),reza_m261 (01-01-2015)

6. dana آواتار ها
    dana
    كاربر فعال
    Dec 2014
    1,042
    2,480
    تشکر شده 2,986 بار در 880 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط ROXANA نمایش پست ها
    چه هوایی چه زمینی چه دریایی تشریف ببرید نیاز به ویزای شینگن ( یونان ) دارید چون یونان یکی از اصلی ترین دروازه های ورود به اروپا محسوب میشه

اگه میخواهید از استانبول زمینی برید دوراه دارید 1- اتوبوس : تقریبا مسیر 1000 -1100 کیلومتری است بین 18-20 ساعت طول میکشه ( زمان توقف تو مرز هم محسوب شده ) از مرز ispala هم اتوبوسها به سمت یونان میرن . در حال حاضر چندتا شرکت اتوبوسرانی تو استانبول بلیت برای اتن میفروشن که مهمترین اونها شرکت دریاتوریسم/ الپرتوریسم/ مترو توریسم هستش لینکهاشونو براتون میزارم ببینید .. تو همون ترمینال اصلی اتوبوسرانی بایرام پاشا هم نمایندگی دارن ..برای تسالونیکی هم اتوبوس دارن که این تسالونیکی هم خیلی خوبه معمولا هرکی رفته خوشش اومده

https://www.deryatur.com.tr/

http://www.metroturizm.com.tr/en-default.html

http://www.alparturizm.com.tr/?lang=en

2- قطار : در حال حاضر ترن مستقیم برای اتن از استانبول وجود نداره میتونید با قطار از استانبول تا سِلانیک برید اونجا مجددا با قطاردیگه برید اتن یا از سلانیک با اتوبوس برید اتن

اگه تصمیم به سفر دریایی دارید ازمیر گزینه مناسب تری هستش قبلا کشتی مستقیم بود الان در حال حاضر هیچ کشتی مستقیمی برای اتن نیست ممکنه بعدا دوباره باشه میتونید ازچشمه- ازمیر به جزیره ساکیز ادا ( chios ) برید ازونجا مجددا با کشتی به اتن برید ... یا از کوش اداسی با کشتی به ساموس برید از ساموس مجددابا کشتی به یونان برید .. یا از بدروم به میکونوس باکشتی و از اونجا مجددا با کشتی به اتن برید

معمولا خطوط هوایی هم بیشتر مواقع افرهایی برای اتن میزارن مخصوصا از ازمیر

حتما از سفارت یونان اطلاعات دقیق در مورد ویزاتون بگیرید وبگید که میخواهید زمینی به یونان برید ..
    ممنون از باسخ کامل شما ....گفتی تسا لو نیکی ایا فاصله تااستانبول کمتره با اتوبوس؟ من نمی تونم بیست ساعت رو ر اتوبوس تحمل کنم ....بیستر نظرم اقامت ددر جزیره سنتورینی ست ...احتما لا همون چزیره ای که معماری سفید و ابی داره ...که امکان بذیر نیست بس همون تسا لو نیکی بهتره ایا با کشتی از ازمیر میشه رفت؟ایا میشه گفت یونان مثل قبرس شمالیه که بشه جایگزین کرذ
    ویرایش توسط dana : 01-01-2015 در ساعت 10:09 AM
    #4 ارسال شده در تاريخ 01-01-2015 در ساعت 10:07 AM

7. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید dana از ایشان تشکر کرده است:

Number One (01-11-2015)

8. ROXANA آواتار ها
    ROXANA
    مدير انجمن استانبول
    Dec 2014
    1,174
    4,122
    تشکر شده 5,289 بار در 1,195 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط dana نمایش پست ها
    ممنون از باسخ کامل شما ....گفتی تسا لو نیکی ایا فاصله تااستانبول کمتره با اتوبوس؟ من نمی تونم بیست ساعت رو ر اتوبوس تحمل کنم ....بیستر نظرم اقامت ددر جزیره سنتورینی ست ...احتما لا همون چزیره ای که معماری سفید و ابی داره ...که امکان بذیر نیست بس همون تسا لو نیکی بهتره ایا با کشتی از ازمیر میشه رفت؟ایا میشه گفت یونان مثل قبرس شمالیه که بشه جایگزین کرذ

مسیر با اتوبوس 11-12 ساعته توقف توی مرز هم دارید که در شلوغترین حالت ممکن 18-20 ساعت میشه اگه خلوت باشه نهایتا 14-15 ساعت..

فاصله تسالونیکی تا استانبول 600 کیلومتره اگه روی نقشه ای که گذاشتم نگاه کنید نقطه f شهر ساحلی تسالونیکی رونشون میده البته به قشنگی سنتورینی نیست اما خوبه .. سنتورینی یه جزیره است که از اتن هم میتونید با فری بوت برید ( تندرو 4 ساعته میره معمولی 7 ساعته) که خیلی هم جزیره قشنگیه .. اگه هدفتون اینه که یونان رو زمینی بگردید از استانبول با اتوبوس برید تسالونیکی یه شب بمونید شهر رو ببینید بعد دوباره با اتوبوس برید اتن نهایتا5-6 ساعته دو سه شب هم اونجا بمونید از اتن هم با فری بوت برید سنتورینی رو ببینید ..نمیدونم برای سنتورینی از ازمیر یا کوش اداسی کشتی داره یانه ؟
    #5 ارسال شده در تاريخ 01-01-2015 در ساعت 11:58 AM

9. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید ROXANA از ایشان تشکر کرده اند:

Mercedes-Benz (01-01-2015),Number One (01-11-2015)

10. fatemeh.a آواتار ها
    fatemeh.a
    کاربر تازه وارد
    Apr 2019
    1
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 ارسال
    سلام
    یه سوال داشتم
    میشه رفت استانبول و از اونجا رفت تا مرز یونان و ویزا گرفت؟ اگر بله، دم مرز مدارکی هم ازمون میخوان برای دادن ویزای شنگن؟
    #6 ارسال شده در تاريخ 04-26-2019 در ساعت 11:48 PM

11. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید fatemeh.a از ایشان تشکر کرده است:

Anet (04-29-2019)

12. Anet آواتار ها
    Anet
    مدیر کل سایت
    Dec 2014
    تهران
    2,810
    16,151
    تشکر شده 9,577 بار در 3,058 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh.a نمایش پست ها
    سلام
    یه سوال داشتم
    میشه رفت استانبول و از اونجا رفت تا مرز یونان و ویزا گرفت؟ اگر بله، دم مرز مدارکی هم ازمون میخوان برای دادن ویزای شنگن؟
    سلام
    خير،بايد قبل از سفر اقدام به دريافت ويزا بكنيد و گرفتن ويزاي شنكن از طريق سفارتها يا دفاتر vfs امكانپذيره
    قابل توجه تمام كاربران،كارشناسان و مديران انجمن مه سفر،درج هر گونه خبر بدون منبع (لينك مستقيم) در انجمن ممنوع ميباشد،خبرهاي بدون منبع از انجمن حذف خواهد شد.

#7 ارسال شده در تاريخ 04-29-2019 در ساعت 07:32 PM

13. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید Anet از ایشان تشکر کرده اند:

mercedes62 (04-30-2019),reza_m261 (05-03-2019)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده کرده اند: 9