صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از 21 به 23 از 23

موضوع: تعطیلات 22 بهمن

1. *MOHSEN* آواتار ها
    *MOHSEN*
    مدیر انجمن
    Dec 2014
    Ahwaz
    664
    5,269
    تشکر شده 3,629 بار در 1,126 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط khatere نمایش پست ها
    سفر برای تعطیلات 3 روزه بهمن ماه که اصلا فایده ای نداره . تمام جاده های اطراف تهران به سمت هر شهری که بخواین برین پر ترافیکه. سال گذشته ما برای تعطیلات 22 بهمن تصمیم گرفتیم بریم شمال ، حوالی فریدون کناراز راه هراز . راه کمتر از 3 ساعته رو از 5 صبح که راه افتادیم 7 شب به مقصد رسیدیم . واقعا جاده کلافه کننده بود ، نه راه پیش داشتیم و نه راه پس .ناچارا با همون وضعیت ادامه دادیم . تو جاده به خاطر ترافیک زیاد بنزین تموم کردیم و هر پمپ بنزینی که رسیدیم دیدیم به خاطر تموم کردن بنزینشون تعطیلن . جاتون خالی 4 لیتر بنزین از یک امداد خودرویی کنار جاده گرفتیم 10 تومن، تازه پارسال نرخ بنزین 400 و 700 بود . من و همسرم به جای هفته آینده ، هفته گذشته 2 روز شمال رفتیم که چون موقع غیر مسافری بود خیلی خلوت بود و آرامش داشتیم و چون فصل ماهی بود کلی کفال با قیمت مناسب از بازار ماهی فروشان فریدون کنار که معروفه خریدیم .
    خب بنظر من این مساله شمال رفتن واقعا داره به یه معضل تبدیل میشه. تعطیلات ماه رمضان گذشته ترافیک جاده های تهران به شمال به یه فاجعه تبدیل شده بود.
    بنظر من دلیل اصلی این مساله ناشناخته موندن جاذبه های کشورمونه. بطوریکه خیلیها هستن که حتی از جاذبه های شهر یا استان خودشون هم خبر ندارن. دوم اینکه فرهنگ گردشگری ما نیاز به ارتقا داره، واقعا اغلب ما گردش رو لب دریا و توی جنگل رفتن میدونیم در حالیکه مردم در کشورهای دیگه کمپ زدن توی بیابون هم واسشون جذابه.

شمال ایران زیباست اما واقعا ما چقدر میخوایم سرسبزی و دریا ببینیم؟ چرا باید وحشتناکترین ترافیکها و آلودگیهای صوتی و ناهنجاریها در رانندگی رو تحمل کنیم و صرفا توی یه موقع شلوغ به جایی بریم که همه ی مواقع میشه رفت؟

واقعا چشمها رو باید شست و به کشور و زیباییهاش جور دیگر باید نگاه کرد.

سفر عبور از مرز تکراره ؛ هر جای تازه ، دنیایی داره

#21 ارسال شده در تاريخ 02-05-2015 در ساعت 03:57 PM

2. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید *MOHSEN* از ایشان تشکر کرده اند:

Anet (02-05-2015),ROXANA (02-05-2015)

3. khatere آواتار ها
    khatere
    مدير انجمن
    Dec 2014
    تهران
    2,537
    6,381
    تشکر شده 9,504 بار در 2,509 ارسال
    آقا محسن واقعا حق با شماست ولی رفتن ما به شمال فقط سیاحت نیست .به خاطر کلبه ای که اونجا داریم هر دو سه ماه یه بار لازمه سر بزنیم و ضمنش هر دفعه توفیق اجباری زیارت دریا و جنگلو داریم و نا خودآگاه داشتن این کلبه یه جورایی باعث شده از تعداد سفرهامون به شهرهای دیگه کشور کاسته شه. البته من به اکثر نقاط ایران به جز کردستان و خوزستان ،هر کدومو چندین بار رفتم .از همه بیشترش شمال شده :d فکرکنم فقط در طول این 11 سالی که اونجا خونه خریدیم بیش از 100 بار به این منطقه رفتیم که البته شمال رفتن دیگه برام سفر محسوب نمیشه همونطور که مشهد رفتن ،چون خونواده همسرم اونجا سا کنن :dو ما مجبوریم لااقل سالی یه دفعه رو به دیدن والدینشون بریم
    ویرایش توسط khatere : 02-05-2015 در ساعت 04:37 PM
    #22 ارسال شده در تاريخ 02-05-2015 در ساعت 04:34 PM

4. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید khatere از ایشان تشکر کرده اند:

bahareh (02-06-2015),Mercedes-Benz (02-05-2015),ROXANA (02-05-2015),مانی (02-06-2015)

5. *MOHSEN* آواتار ها
    *MOHSEN*
    مدیر انجمن
    Dec 2014
    Ahwaz
    664
    5,269
    تشکر شده 3,629 بار در 1,126 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط khatere نمایش پست ها
    آقا محسن واقعا حق با شماست ولی رفتن ما به شمال فقط سیاحت نیست .به خاطر کلبه ای که اونجا داریم هر دو سه ماه یه بار لازمه سر بزنیم و ضمنش هر دفعه توفیق اجباری زیارت دریا و جنگلو داریم و نا خودآگاه داشتن این کلبه یه جورایی باعث شده از تعداد سفرهامون به شهرهای دیگه کشور کاسته شه. البته من به اکثر نقاط ایران به جز کردستان و خوزستان ،هر کدومو چندین بار رفتم .از همه بیشترش شمال شده :d فکرکنم فقط در طول این 11 سالی که اونجا خونه خریدیم بیش از 100 بار به این منطقه رفتیم که البته شمال رفتن دیگه برام سفر محسوب نمیشه همونطور که مشهد رفتن ،چون خونواده همسرم اونجا سا کنن :dو ما مجبوریم لااقل سالی یه دفعه رو به دیدن والدینشون بریم
    بله خاطره خانم. اتفاقا منظور من همین بود. سفرهای تفریحی بی رویه به شمال باعث شده ساکنین این مناطق و افرادی مثل شما که کاری دارن گرفتار بشن و گاهی حتی امداد رسانی رو مختل میکنه.

کاری که شما کردید و بجای تعطیلات این هفته، هفته ی پیش به شمال رفتید بسیار درست و سنجیده بوده.

منطق حکم میکنه که افراد سفرشون رو به مناطق شلوغ برنامه ریزی کنن. خیلی ها بهونشون اینه که ما مرخصی نداریم! خب شمایی که مرخصی نداری وقتی هم که تعطیلی هست که فقط نباید بری شمال!!!! این همه جا توی کشورمون هست.

یکی از دوستان خودم توی کل ایران فقط شهر خودش رو دیده و شمال! یه بار که رفته بودیم گناوه میگفت : دریای اینجا واقعا آبیه!!!!!! بهش گفتم منظورت چیه؟ مگه باید چه رنگی باشه؟ میگفت شمال دریا طوسیه! بهش گفتم شاید چون اونجا اغلب هوا ابریه اینطوری دیدی. خلاصه اینکه طرف یه دریا بیشتر ندیده بود!!!

سفر عبور از مرز تکراره ؛ هر جای تازه ، دنیایی داره

#23 ارسال شده در تاريخ 02-05-2015 در ساعت 05:02 PM

6. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید *MOHSEN* از ایشان تشکر کرده اند:

Anet (02-05-2015),bahareh (02-06-2015),khatere (02-05-2015),ROXANA (02-05-2015)

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده کرده اند: 1