نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: سفارت فرانسه و ویزا !!!!!

1. Good_Boy آواتار ها
    Good_Boy
    کاربر انجمن
    Jan 2015
    225
    200
    تشکر شده 822 بار در 210 ارسال

Exclamation سفارت فرانسه و ویزا !!!!!

سلام دوستان .

پارسال از یه دانشگاه فرانسوی ( زبان تحصیل به انگلیسی ) پذیرش داشتم . و همه ی مدارک کامل بود تا برای ویزای تحصیلی اقدام کنم از سفارت فرانسه در تهران.

قبل از اینکه وقت سفارت بگیرم ، رفتم تو یکی از جلسات بخش فرهنگی سفارت فرانسه ، که برای دانشجویان و کسانی که در آینده میخوان برای تحصیل در فرانسه اپلای (اقدام) کنن ، شرکت کردم .

روزها و تاریخ هایی برگزاری این جلسات رو میتونید تو سایت بخش فرهنگی سفارت فرانسه ببینید . هر روز مربوط به یه دوره ی تحصیلی هستش. ( کارشناسی - ارشد - دکترا و...) و هزینش هم پارسال که من رفتم 15 هزار تومان بود .

خیلی جالبه که خود اون خانم کارشناس که حدود 4 -5 ساعت در مورد تحصیل در فرانسه ( اعم از سایت های فرانسوی - فرهنگ - انواع دانشگاه ها - نوع قرارداد اجاره منزل - کمک هزینه ی تحصیلی و........) صحبت کرد ، آخر جلسه گفت سفارت فرانسه فقط به 30 درصد از بچه ها ویزای تحصیلی میده ( با وجود مدارک کامل !!! )!!!

سفارت فرانسه یه بدی داره که وقتی ریجکت بشی ، مهر ریجکتی هم تو پاسپورت میزنه !! در صورتی که اکثر کشورهای حوزه ی شینگن چنین کاری نمیکنن.

من خودم باور نکردم قضیه 30 % ویزا دادن رو ! تا اینکه وقتی خودم مهر ریجکتی همون 70 درصد( نه همشون ، ولی بیشترشون) بچه هایی که پاس داشتن رو دیدم تعجب کردم.

از قضا یکی از دوستان قدیمی بنده ساکن سوییس بود ( تا دیپلم رو در لوزان سوییس بوده و دیپلمش هم سوییسی هست) و پاسپورت دیپلماتیک داره ( از خانواده ی وزارت امور خارجه هست) و با اینکه به فرانسوی و انگلیسی تسلط کامل داشت ، سفارت فرانسه در ایران، ایشون رو هم ریجکت کرد .

من خودمم اینا رو دیدم دیگه از ترس اقدام نکردم برای ویزا و از خیرش گذشتم و گفتم برای کشورهای دیگه در آینده اپلای کنم بهتره با توجه به اینکه فقط هزینه ترجمه مدارک و پست مدارک رو داده بودم برای پذیرش بیخیال فرانسه شدم.

یه توصیه ی دوستانه : برای تحصیل در اروپا ، به کشورهای دیگه هم فکر کنید ، درسته ویزای توریستی سخت میدن ولی در عوض ویزای تحصیلی(با مدارک کامل) خیلی راحت میدن نظیر آلمان - فنلاند - هلند - ایتالیا ( سفارتش خدآست ! :d) و..... ولی برای فرانسه یه تجدید نظر بکنید بد نیستش

#1 ارسال شده در تاريخ 01-30-2015 در ساعت 02:39 PM

2. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید Good_Boy از ایشان تشکر کرده اند:

Anet (01-30-2015),mehdixa (01-30-2015),Milad22 (03-16-2015),mohseni1353 (01-30-2015),namakdooon (09-05-2017),ROXANA (01-30-2015),کاسپین (01-30-2015)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده کرده اند: 2