نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: معرفی جاذبه های دیدنی مسکو

1. khatere آواتار ها
    khatere
    مدير انجمن
    Dec 2014
    تهران
    2,535
    6,378
    تشکر شده 9,520 بار در 2,508 ارسال

معرفی جاذبه های دیدنی مسکو

مسکو یا ماسکو (به روسی: Москва) پایتخت و پرجمعیت.ترین شهر و واحد فدرالی روسیه است. این شهر از مهمترین مراکز سیاسی، اقتصادی، مذهبی، تاریخی، مالی، آموزشی و ترابری فدراسیون روسیه و اروپا محسوب شده و با ۱۱ میلیون و ۵۰۳ هزار نفر جمعیت در سرشماری سال ۲۰۱۰ پرجمعیت.ترین شهر قاره اروپا و ششمین شهر پرجمعیت دنیاست.

این شهر در کنار رودخانه مسکو و در ناحیه مرکزی فدرالی در روسیه اروپایی واقع شده.است. کاخ کرملین، قلعه.ای باستانی در این شهر است که محل زندگی رئیس.جمهور روسیه و استقرار قوه مجریه این کشور است. این شهر در دوران اتحاد جماهیر شوروی نیز پایتخت آن کشور بود.

چهار فرودگاه بین.المللی، نه ایستگاه راه.آهن و مترو مسکو که یکی از عمیق.ترین تونل.های دنیاست، در این شهر قرار دارد. مترو مسکو با ۱۸۵ ایستگاه پس از مترو توکیو بیشترین مسافران را در بین سیستم.های مترو دنیا دارد.

کلان.شهر مسکو از نظر دارا بودن مؤسسات علمی، ورزشی و آموزشی از رتبه خوبی در سطح جهان برخوردار است، به طوری که بیش.ترین امکانات ورزشی را در کل جهان به خود اختصاص داده.است. این شهر دارای یک مجتمع حمل و نقل بین.المللی به نام «متروی مسکو» است که بزرگ.ترین شرکت تولید واگن.های مترو در جهان است.

Red Square – میدان سرخ

میدان سرخ بعنوان میدان اصلی و مرکزی مسکو شناخته شده است چرا که تمامی خیابان های اصلی مسکو که به بزرگراههای اصلی روسیه می رسند به این میدان متصل هستند. میدان سرخ وقایع مهمی را در تاریخ روسیه در خود جای داده است و علاوه بر اینکه در مرکز مسکو قرار دارد قلب کشور روسیه نیز بشمار می رود.

Moscow Kremlin – کاخ های کرملین

کرملین ( به معنی دژها یا قلعه های روسیه ) نیز همانند میدان سرخ در قلب مسکو قرار دارد ، کرملین شامل پنج کاخ و چهار کلیسای جامع می شود که دور تا دور آنها توسط دیوار و برج های کرملین محاصره شده است. بزرگترین کاخ این مجموعه کاخ بزرگ کرملین است که دارای 700 اتاق می باشد و مربوط به قرن 19 میلادی است. کرملین در روزهای پنجشنبه باز نیست و عکاسی داخل کاخ های آن ممنوع می باشد.

Cathedral of St.Basil – کلیسای جامع سنت باسیل

حتی اگر تا به حال به مسکو سفر نکرده باشید حتما بارها تصاویر این گنبدهای رنگی زیبا در میدان سرخ را دیده اید. این کلیسای جامع در قرن 16 به منظور بزرگداشت پیروزی روسیه در برابر لهستانی ها ساخته شده است. سنت باسیل شاهکار هنر ارتودوکس بحساب می آید و سمبل شهر مسکو شناخته شده است.

Moscow Metro – متروی مسکو

برخی معتقدند متروی مسکو یک گالری هنری است. ساخت متروی زیرزمینی مسکو به سال 1930 باز می گردد و ایستگاههای آن با نام "کاخ های مردم " ساخته شده است. در طراحی ایستگاههای مترو از نقش های برجسته ، حاشیه های زینتی ، سنگ های مرمر ، مجمسه های برنز ، شیشه های رنگی و موزاییک های بیشماری استفاده شده است که تمی از مد روم شرقی را در خود جای داده است.

Tretyakov Gallery – گالری ترتیاکوف

موزه ترتیاکوف در مسکو موزه تاریخ هنر روسیه می باشد که توسط پاول میخایلوویچ ترتیاکوف که یک بازرگان روس بوده است این کلکسیون طی سالهای متوالی جمع آوری شده است.این گالری در خانه ای که خانواده ترتیاکوف در سال 1851 خریداری کرده بودند قرار دارد.

Zero Kilometer Moscow – کیلومتر صفر مسکو

در بسیاری از کشورها کیلومتر صفر به مکانی، معمولاً نقطه.ای از پایتخت، گفته می.شود که فاصله دیگر نقاط کشور از این نقطه سنجیده می.شود. پلاک دایره ای شکل برنزی که کیلومتر صفر روسیه را نشان می دهد در مسکو و روبه روی کلیسای ایبریان با فاصله کمی از میدان سرخ قرار دارد. بسیاری از بازدید کنندگان و مردم محلی به کیلومتر صفر آمده و آرزو می کنند ، بدین صورت که روی این دایره برنزی می ایستند و پس از آرزو کردن سکه ای را از کنار شانه خود پرتاب می کنند آنها بر این باورند اگر سکه به روی این دایره برنزی بیفتد آرزویشان بر آورده می شود.

Bolshoi Theatre - تئاتر بولشوی

تئاتر بولشوی تئاتر تاریخی و قدیمی مسکو می باشد که در آن اپرا و باله برگزار می شود.

Manege Square - میدان مانژ

میدان مانژ بخشی اساسی از پایین شهر مسکو را در بر می گیرد که از طریق خیابان Tverskaya به میدان سرخ متصل میشود. جاذبه های دیدنی زیادی در اطراف این میدان قرار دارد ، موزه تاریخی مسکو و باغ اسکندر ( الکساندر گاردن ) در جنوب ، مسکو مانژ در غرب آن و دانشگاه مسکو در شمال آن قرار دارد. در سمت شرقی این میدان هتل مسکوا واقع شده است و سه ایستگاه مترو در اطراف آن وجود دارد.

Arbat street – خیابان آربات

خیابان آربات یکی از قدیمی ترین و معروف ترین خیابان های شهر مسکو است ، خیابانی تاریخی که پر از آثار هنری و فروشگاههای هنری ، نقاشان پرتره ، موسیقی زنده ، فروشگاههای خرید سوغاتی و کافه می باشد.

آسمان نمای مسکو – Moscow Planetarium

افلاک نما یا آسمان نمای مسکو یکی از قدیمی ترین و بزرگترین آسمان نما ها در جهان است که در سال های 1927 – 1929 ساخته شده است. این آسمان نما همه روزه به غیر از سه شنبه ها از ساعت 10 صبح تا 9 شب برای بازدید علاقه مندان نجوم باز می باشد.

Changing Of The Guards Ceremony – مراسم تعویض نگهبان

مراسم تعویض نگهبان در مسکو همه ساله 20 بار بین ماههای آوریل تا اکتبر در کرملین و میدان سرخ برگزار می شود.

زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

#1 ارسال شده در تاريخ 03-14-2016 در ساعت 02:28 PM

2. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید khatere از ایشان تشکر کرده اند:

Anet (03-18-2016),mercedes62 (03-17-2016),reza_m261 (03-14-2016)

3. dana آواتار ها
    dana
    كاربر فعال
    Dec 2014
    1,042
    2,480
    تشکر شده 2,986 بار در 880 ارسال
    واقعا عجیبه کشوری که پول ان اینقدر در مقابل دلار سقوط کرده باز برای ما سفر به ان گران در می اید و اصلا رغبتی به رفتن به ان نیست فکر می کنم کرواسی خیلی بهتر باشه
    #2 ارسال شده در تاريخ 03-14-2016 در ساعت 08:27 PM

4. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید dana از ایشان تشکر کرده اند:

Anet (03-18-2016),cyrusfard (03-14-2016),reza_m261 (03-14-2016)

5. cyrusfard آواتار ها
    cyrusfard
    کارشناس روسيه و كارشناس اقتصادي
    Jan 2015
    1,023
    1,491
    تشکر شده 3,597 بار در 1,018 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط dana نمایش پست ها
    واقعا عجیبه کشوری که پول ان اینقدر در مقابل دلار سقوط کرده باز برای ما سفر به ان گران در می اید و اصلا رغبتی به رفتن به ان نیست فکر می کنم کرواسی خیلی بهتر باشه

سلام دانا جان...
    کلا مسکو شهر گرانی هستش و از آن گرانتر شهر سنت پترزبورگ ...کاهش ارزش پول این کشور اگر چه باعث ارزان شدن هزینه های مسافرتی در کوتاه مدت به آن کشور میشود ولی در میانمدت در اثر ایجاد تورم اثر کاهش ارزش پول خنثی میگردد که در نهایت سبب کاهش هزینه های مسافرتی نخواهد شد که توضیح خود این کلی زمان لازم دارد که از حوصله نوشتن و مطالعه بیرون است.
    ولی یک چیز بسیار مهم قوانین مسافرتی دست و پا گیر مسافرتی است که یک کشور را در مسیر یک کشور کاملا توریستی و غیر توریستی قرار میدهد در این زمینه اگر بخواهم به این کشور از شماره یک تا 10 امتیاز بدهم شماره 5 بد نخواهد بود.
    در مورد کشور کرواسی نوشتی ...قبلا آنجا بودی ؟ چطور جایی هستش ؟ اگر تمایل داشتی کمی از آنجا بنویس تا با آنجا آشنایی پیدا کنیم...در پناه خدای یگانه باشی..

اگر می خواهی خوشبخت باشی برای خوشبختی دیگران بكوش؛ زیرا آن شادی كه ما به دیگران می دهیم به خود ما بر می گردد...بتهوون
    #3 ارسال شده در تاريخ 03-14-2016 در ساعت 09:07 PM

6. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید cyrusfard از ایشان تشکر کرده اند:

Anet (03-18-2016),dana (03-17-2016),khatere (03-14-2016),mercedes62 (03-17-2016)

7. khatere آواتار ها
    khatere
    مدير انجمن
    Dec 2014
    تهران
    2,535
    6,378
    تشکر شده 9,520 بار در 2,508 ارسال
    جناب سیروس دوست گرامی، با سلام و تشکر از زحمات جنابعالی چند سوال داشتم:

دقیقا شبهای سفید روسیه که اکثر توریستها مایل هستن در اون زمان روسیه باشن از چه ماهی شروع میشه و تا کی هست؟

من شنیدم زمان عروسیها هم در روسیه بیشتر اواخر مرداد و اوایل شهریور هست ، درسته؟ دوستی تعریف میکرد کلی عکس با عروس دامادهای روسی انداختن که براشون خیلی جالب بوده.

من چون تمام کتابهای تولستوی رو خوندم خیلی علاقمندم در اولین فرصت مناسب به دیار این نویسنده مشهور جهانی برم.

راستی بهم توصیه کردن در سفر به مسکو از مقبره مشاهیر ( نوددویچی) هم دیدن کنم، مثل مقبره داستایوفسکی و چخوف و ... که معمولا کمتر ایرانی به این مکان میره. شما اینجا رو دیدید؟ مقبره پوشکین هم همین جاست؟
    زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

#4 ارسال شده در تاريخ 03-14-2016 در ساعت 10:12 PM

8. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید khatere از ایشان تشکر کرده است:

Anet (03-18-2016)

9. cyrusfard آواتار ها
    cyrusfard
    کارشناس روسيه و كارشناس اقتصادي
    Jan 2015
    1,023
    1,491
    تشکر شده 3,597 بار در 1,018 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط khatere نمایش پست ها
    جناب سیروس دوست گرامی، با سلام و تشکر از زحمات جنابعالی چند سوال داشتم:

دقیقا شبهای سفید روسیه که اکثر توریستها مایل هستن در اون زمان روسیه باشن از چه ماهی شروع میشه و تا کی هست؟

من شنیدم زمان عروسیها هم در روسیه بیشتر اواخر مرداد و اوایل شهریور هست ، درسته؟ دوستی تعریف میکرد کلی عکس با عروس دامادهای روسی انداختن که براشون خیلی جالب بوده.

من چون تمام کتابهای تولستوی رو خوندم خیلی علاقمندم در اولین فرصت مناسب به دیار این نویسنده مشهور جهانی برم.

راستی بهم توصیه کردن در سفر به مسکو از مقبره مشاهیر ( نوددویچی) هم دیدن کنم، مثل مقبره داستایوفسکی و چخوف و ... که معمولا کمتر ایرانی به این مکان میره. شما اینجا رو دیدید؟ مقبره پوشکین هم همین جاست؟
    با سلام و عرض ادب بسیار ...
    شبهای سفید تقریبا از ماه می میلادی شروع که البته بنده خودم از اوایل ماه می به بعد شاهدش بودم و تا اواسط تابستان قابل رویت هستش و اگر تمایل دارید نمای بهتری از این پدیده زیبا را تماشاگر باشید بهتر است سفری به سنت پطرزبورگ داشته باشید چرا که این شهر بجهت فاصله کمتر به ناحیه قطب شمال دیدن این پدیده طبیعی در این شهر وضوح بیشتری دارد.
    در این پدیده نادر که بنده حقیر هم شاهدش بودم گاهی اوقات طول شب نهایتا تا 2 ساعت بیشتر دوام نخواهد داشت و در واقع ما کلا 2 ساعت شب مطلق خواهیم داشت و از غروب تا نیمه شب روشنایی آسمان در حد روشنایی عصرگاهی خودمان خواهد بود.
    اما در باره زمان عروسیها باید خدمت شما عرض کنم اینگونه امور در طول سال جاری است ولی بعلت محدودیت شرایط مساعد جوی و زمستانهای سخت خوب قطعا در زمان مشخصی از سال بیشتر به دید می آیند ولی در کل تا حدود زیادی کلام شما کاملا درست و دقیق می باشد.
    در باره مطلب آخر متاسفانه خیر... ولی دوست داشتم این امکان را داشتم که آنجا بروم و بازدیدی داشته باشم...

ویرایش توسط cyrusfard : 03-15-2016 در ساعت 09:34 AM
    اگر می خواهی خوشبخت باشی برای خوشبختی دیگران بكوش؛ زیرا آن شادی كه ما به دیگران می دهیم به خود ما بر می گردد...بتهوون
    #5 ارسال شده در تاريخ 03-15-2016 در ساعت 09:32 AM

10. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید cyrusfard از ایشان تشکر کرده اند:

Anet (03-18-2016),khatere (03-15-2016),mercedes62 (03-17-2016)

11. dana آواتار ها
    dana
    كاربر فعال
    Dec 2014
    1,042
    2,480
    تشکر شده 2,986 بار در 880 ارسال
    سلام دوست گرامی جناب سیروس فرد...خیر کرواسی نبودم اما بررسی کردم برای سفر به اروپا که اکثر نقاط ان خیلی گرون در میاد از طرفی وصف شهر زاگرب و شهر دوبرونیک در کروواسی را شنیدم تور های ان هم 4 الی 5 میلیون 7 شب در میاد ...فکر کنم از مسکو باید بهتر و حتی مقرون به صرفه تر باشه ..شنیدم شهر دوبرونیک یه بهشت اروپاییه ..البته فکر کنم اگر کسی بخواد اروپا رو تست کنه از اینجا شروع کنه خیلی بهتره

[/quote]
    #6 ارسال شده در تاريخ 03-17-2016 در ساعت 01:12 AM

12. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید dana از ایشان تشکر کرده اند:

alizali (03-17-2016),cyrusfard (03-17-2016),khatere (03-17-2016),mercedes62 (03-17-2016)

13. hana535 آواتار ها
    hana535
    کاربر تازه وارد
    Nov 2019
    3
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 ارسال

آسمان نمای مسکو – Moscow Planetarium

فلاک نما یا آسمان نمای مسکو یکی از قدیمی ترین و بزرگترین آسمان نما ها در جهان است که در سال های 1927 – 1929 ساخته شده است. این آسمان نما همه روزه به غیر از سه شنبه ها از ساعت 10 صبح تا 9 شب برای بازدید علاقه مندان نجوم باز می باشد

چطور صدای خود را برای آواز بهتر تربیت کنیم؟ چند نکته ساده و مهم
    آموزش گام به گام روش اصولی عوض کردن سیم ویولن
    چطور در سبک اوپرا آواز بخوانیم؟ راهنمای کامل
    چطور نواختن یک آهنگ را با گیتار بیاموزیم؟ روش ساده و گام به گام
    #7 ارسال شده در تاريخ 11-28-2019 در ساعت 11:51 AM

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده کرده اند: 2

کلمات کلیدی این موضوع