نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: تجربه سفر به استراليا

1. jack_bauer آواتار ها
    jack_bauer
    کاربر انجمن
    Dec 2014
    74
    337
    تشکر شده 286 بار در 74 ارسال

تجربه سفر به استراليا

خب من یه سفری به استرالیا داشتم و گفتم که یه اطلاعات مختصری اینجا بذارم شاید به درد کسی بخوره

- در حال حاضر بلیط دو سره برای شهر های سیدنی و ملبورن حدود 3 میلیون به بالا هستش و برای پرت یه مقدار ارزونتر
    - پرواز رفت به سیدنی تقریبا 15 ساعت و 15 دقیقه طول میکشه و پرواز برگشت یک ساعت بیشتر هست
    - واحد پول دلار استرالیا هستش و کسی که میخواد بره، حتما دلار استرالیا ببره. صرافی توی شهر ها خیلی کم دیده میشه
    توی سیدنی و ملبورن خیلی کم صرافی هست و با پاسپورت چنج میکنن.
    - اسکناس های 5 و 10 دلاری ورژن جدید اومده ولی ورژن قبلی هنوز رایج هستن
    - قیمت تاکسی خیلی بالاست ولی تاکسی های عبوری با اوبر فرقی نمیکنن و بعضا ارزونتر هم هستن
    برای یک مسیر 5-6 دقیقه ای حدود 10 دلار هزینه تاکسی میشه
    - بلیط مترو 4 دلار هست و حداکثر در یک روز (هرچقدر که استفادده کنید) 10 دلار کم میشه
    مترو از فرودگاه تا شهر و برعکس 17 دلار واسه هر نفر هست.
    - یکشنبه ها در سیدنی برای استفاده از مترو، تراموا، اتوبوس و فری حداکثر 2.5 دلار کم میشه ازتون
    - توی ملبورن یه منطقه های در مرکز شهر تراموا، ضرف نظر از چند بار استفاده، کاملا رایگان هستش
    - هزینه غذا بسیار بالا هست. فست فود 15-16 دلار به بالا و رستوران 50-60 دلار به بالا میشه
    مثلا پکیج مک دونالد شامل یه همبرگر سایز نرمال با نوشابه و سیب زمینی 15-16 دلار میشه
    ضمنا مک دونالد استرالیا خیلی خوشمزه تر از ترکیه،تایلند، دبی، و بقیه کشورهای توریستیه
    ساندویچ های ساب وی حدود 10 دلار و استیک در فست فود ها و فود کورت ها 22-23 به بالا
    - نوشابه قوطی 4 دلار، بطری 600 میل 5 دلار، آب معدنی بین 2 تا 3 دلار، آبمیوه بطری 4-5 دلار، آبمیوه تازه 7-8 دلار
    - اکثر جاذبه های سیدنی و به خصوص ملبورن رایگان هستن ولی باغ وحش و تفریحات عملی پولیه که هزینه هاشون بالاست
    کسایی که ویزا/مستر داشته باشن میتونن بلیط تفریحات رو با تخفیف های زیاد، آنلاین خریداری کنن
    - مدارک لازم برای ویزا، تقریبا همون مدارک شنگن هستن. ضمنا مهر ورود و خروج توی پاسپورت زده نمیشه
    - رفتار پرسنل فرودگاه با مسافر دوستانه هست و خبری از سوال جواب الکی و انگشت نگاری نیست
    - فاصله زمانی فرودگاه تا مرکز شهر با مترو کمتر از نیم ساعت میشه
    - واسه خرید اصلا مناسب نیست و فقط کفش نسبت به ایران و ترکیه و...ارزونتره
    #1 ارسال شده در تاريخ 11-16-2017 در ساعت 09:23 AM

2. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید jack_bauer از ایشان تشکر کرده اند:

Anet (11-16-2017),cyrusfard (11-16-2017),dana (12-05-2017),farhad (11-16-2017),khatere (11-16-2017),Milad22 (11-17-2017),reza_m261 (11-17-2017)

3. khatere آواتار ها
    khatere
    مدير انجمن
    Dec 2014
    تهران
    2,538
    6,381
    تشکر شده 9,506 بار در 2,510 ارسال
    رسیدن بخیر دوست عزیز
    خیلی ممنون از شما که اطلاعات و تجربیات سفرتون رو در انجمن گذاشتید
    چقدر کشور گرونیه هم هزینه غذا، و هم حمل و نقل چه عمومی و چه تاکسی! ولی خب استرالیاست دیگه و ارزش هزینه بالا رو داره
    انشالله همیشه سفرهای خوب برید و با اطلاعاتتون دوستان رو بهره مند و انجمن رو پربارتر کنید
    ویرایش توسط khatere : 11-16-2017 در ساعت 02:31 PM
    زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

#2 ارسال شده در تاريخ 11-16-2017 در ساعت 01:59 PM

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید khatere از ایشان تشکر کرده اند:

Anet (11-16-2017),dana (12-05-2017),farhad (11-16-2017),jack_bauer (11-16-2017),reza_m261 (11-17-2017)

5. jack_bauer آواتار ها
    jack_bauer
    کاربر انجمن
    Dec 2014
    74
    337
    نقل قول نوشته اصلی توسط khatere نمایش پست ها
    رسیدن بخیر دوست عزیز
    خیلی ممنون از شما که اطلاعات و تجربیات سفرتون رو در انجمن گذاشتید
    چقدر کشور گرونیه هم هزینه غذا، و هم حمل و نقل چه عمومی و چه تاکسی! ولی خب استرالیاست دیگه و ارزش هزینه بالا رو داره
    انشالله همیشه سفرهای خوب برید و با اطلاعاتتون دوستان رو بهره مند و انجمن رو پربارتر کنید
    سلام. ممنونم

آره هزینه ها که خیلی بالا هستش البته قیمت ها به دلار استرالیا هستن که حدود 3200
    مخصوصا هزینه خوراک که یه فست فود با ساده ترین نوشیدنی حداقل 15 دلار آب میخوره
    در مورد حمل و نقل هم بگم که سیدنی و ملبورن خیلی شهر های بزرگی هستن
    مساحت سیدنی 15 و ملبورن تقریبا 12 برابر تهران و تا حدودی هزینه های بالای حمل و نقل رو توجیه میکنه
    با این حال ارزش داره اما برای کسی که قصد دیدن یه کشور جدید رو داره نه کسی که قصدش تفریح باشه

یه مقایسه ای بکنم بین سیدنی و ملبورن که 2 تا شهر توریستی اصلی استرالیا هستن

هزینه حمل و نقل و هتل توی ملبورن ارزونتر از سیدنی هست اما سیستم حمل و نقل سیدنی خیلی منظم تر بود
    ساعت حرکت قطار، ferry ، اتوبوس و... توی سیدنی دقیقا همون چیزی بود که گوگل مپ مینوشت
    اما توی ملبورن خیلی بی نظم بود و بار ها دیدم قطار یا اتوبوس با 10 دقیقه تاخیر یا حتی خیلی بیشتر میرسید.
    جاذبه های سیدنی خیلی بیشتر از ملبورن هستن ولی خیابون های مرکز شهر ملبورن قشنگ ترن
    با توجه به اینکه الان ماه دوم از فصل بهار توی استرالیا هست، هوا خیلی خنک بود به نسبت این فصل
    متوسط دمای سیدنی تو مدت سفر من 15 و تو ملبورن 10 درجه بود. ملبورن بادهای خیلی سردی هم داره
    مراکز خرید توی سیدنی ساعت 5 عصر تعطیل میشن!! و در ملبورن یه خورده بیشتر باز میمونن
    در کل هیچ کدوم واسه خرید مناسب نیستن. اما قیمت ها توی ملبورن یه خورده بهتر و تنوع اجناس بیشتر بود
    یه مراکزی هست به اسم DFO(Direct Factory Outlet) که قیمت ها یه خورده پایین تر از جاهای دیگه هست
    کفش کتونی پوما زنانه از 30 دلار و مردانه از 40 دلار داشت به بالا که واقعا عالی بود.
    آدیداس و اسکچرز و فیلا هم آفر های خوبی داشتن. فقط قیمت کفش خوب بود

قیمت سیم کارت از 2 دلار شروع میشه که البته مسافر باید سیم کارت prepaid خریداری کنه
    قیمت این سیم کارت ها هم بستگی به اپراتور و حجم اینترنت متفاوته. من سیم کارت 15 گیگ گرفتم 40 دلار!
    متوسط سرعت اینترنت سیم کارت من هم از سرعت نت 4g ایران پایینتر بود!!!!!!!! (اپراتور yes optus)

تو تاکسی سرنشین های عقب هم باید کمربند ببندن و نبستنش 300 دلار جریمه شخص(و نه راننده) رو داره
    توی فرودگاه هم رندوم تست دراگ میگیرن. 2 دفعه از خودم تست گرفتن
    #3 ارسال شده در تاريخ 11-16-2017 در ساعت 05:26 PM

6. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید jack_bauer از ایشان تشکر کرده اند:

Anet (11-16-2017),dana (12-05-2017),khatere (11-16-2017),reza_m261 (11-17-2017)

7. khatere آواتار ها
    khatere
    مدير انجمن
    Dec 2014
    تهران
    2,538
    6,381
    جناب جک بائر اطلاعاتتون خیلی عالی هست. واقعا جای تجربه سفر در انجمن استرالیا خیلی خالی بود که شما پربارش کردید
    لطفا در مورد سفارت و نحوه ویزا گرفتن بیشتر توضیح بدید چه مدارکی رو ترجمه کردید و چقدر طول کشید ویزاتون اوکی شد؟ ویزاتون برای چه مدت بود؟
    با دعوتنامه رفتید؟ و حتما خونه فامیل درجه یک بودید چون صحبت از هتل نکردید

در مورد وضعیت ادامه تحصیل در اونجا اگر اطلاعاتی دارید بفرمایید چون ممکنه مورد نیاز بعضی از اعضا باشه

#4 ارسال شده در تاريخ 11-16-2017 در ساعت 06:42 PM

8. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید khatere از ایشان تشکر کرده اند:

Anet (11-16-2017),dana (12-05-2017),jack_bauer (11-17-2017),Milad22 (11-17-2017),reza_m261 (11-17-2017)

9. jack_bauer آواتار ها
    jack_bauer
    کاربر انجمن
    Dec 2014
    74
    337
    جناب جک بائر اطلاعاتتون خیلی عالی هست. واقعا جای تجربه سفر در انجمن استرالیا خیلی خالی بود که شما پربارش کردید
    لطفا در مورد سفارت و نحوه ویزا گرفتن بیشتر توضیح بدید چه مدارکی رو ترجمه کردید و چقدر طول کشید ویزاتون اوکی شد؟ ویزاتون برای چه مدت بود؟
    با دعوتنامه رفتید؟ و حتما خونه فامیل درجه یک بودید چون صحبت از هتل نکردید

در مورد وضعیت ادامه تحصیل در اونجا اگر اطلاعاتی دارید بفرمایید چون ممکنه مورد نیاز بعضی از اعضا باشه
    ممنونم حالا تا جایی که بتونم تجربیاتم رو میگم اینجا. مدارک ویزا همون مدارک شنگن بودن.

گواهی اشتغال به کار، گواهی سابقه بیمه، دفترچه بیمه، شماسنامه، کارت ملی، کارت پایان خدمت، سند ملک
    که همگی باید ترجمه با تایید دادگستری و وزارت امور خارجه باشن و یک نسخه کپی برابر اصل هم داشته باشن
    پرینت 6 ماهه حساب و گواهی تمکن مالی به انگلیسی هم که از بانک گرفتم و نیازی به ترجمه نداشت

تمام روند اخذ ویزا اینترنتی بود، بدون هیچ نیازی به وقت سفارت. بدون مصاحبه و حضور فیزیکی در سفارت

فقط اسکن مدارک رو فرستادم. اگه کسی ریجکت بشه میتونه بعضی از همون مدارک قبلی رو دوباره استفاده کنه
    یا برای سفارت کشور دیگه ای اون مدارکی که تاریخشون زیاد مهم نیست استفاده کنه

بررسی و جواب ویزا حدود 20 تا 25 روز طول میکشه و ویزا اینترنتی به ایمیل ارسال میشه
    کلا استرالیا تمام ویزا ها رو اینترنتی کرده و حتی توی فرودگاه سیدنی، پرینت ویزا رو از من نخواستن
    کسی که بخواد لیبل ویزا رو توی پاسپورتش بزنه هم میتونه با پرداخت هزینه اضافی این کار رو انجام بده
    ولی فکر کنم هر لیبل 150 دلار خرجش باشه!! هزینه خود ویزا 135 دلار استرالیا هست
    زمان ورود فقط پاسپورت رو چک میکنن و مهر ورود توش زده نمیشه!!
    موقع خروج هم یه گیت قرار داره که پاسپورت رو خودتون باید اونجا اسکن کنید تا گیت باز بشه!

ویزای من حدکثر 1 ماه اقامت بود. زمان ثبت نام یه بازه زمانی برای سفر مشخص کرده بودم
    اما از روز صدور ویزا 3 ماه مهلت ورود دادن بهم و خیلی اون بازی زمانی قبلی مهم نبود.

بله با دعوتنامه رفتم و خوشبختانه رزرو هتل لازم نداشتم برای ویزا

توی ملبورن هتل آپارتمان 2 خوابه تو مرکز شهر گرفتیم واسه 4 شب 700 دلار استرالیا
    قیمتش خیلی مناسب بود فقط دسترسیش واسه آدم پیاده یه خورده بد بود

بلیط سیدنی تا ملبورن هم با ایرلاین جت استار یا تایگر از 60 دلار شروع میشه بستگی به ساعت سفر
    ایرلاین کانتاس هم از 200 دلار به بالا شروع میشه که با توجه به مدت 65 دقیقه ای پرواز، به صرفه نیست

قبل از ورود به استرالیا یه کارت بهتون میدن که تو فرودگاه باید پر بشه.
    هر مسافری اعم از شهروند استرالیا یا توریست باید اون کارت رو پر کنه
    کارت در مورد اطلاعات اقلام همراه مسافر هست که طبق جواب هایی که میدین ممکنه چمدونتون رو باز کنن

ادامه تحصیل تو استرالیا خیلی گرون تموم میشه و واسه همین خیلی سراغش نرفتم
    #5 ارسال شده در تاريخ 11-17-2017 در ساعت 09:38 AM

10. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید jack_bauer از ایشان تشکر کرده اند:

Anet (11-17-2017),dana (12-05-2017),khatere (11-17-2017),Milad22 (11-17-2017),reza_m261 (11-17-2017)

11. khatere آواتار ها
    khatere
    مدير انجمن
    Dec 2014
    تهران
    2,538
    6,381
    ببخشید دوست عزیز شما چه مدت اونجا موندید و اینکه بیمه مسافرتی چی گرفتید؟
    مثلا یکی از دوستانم سال گذشته برای سفر یکماهه به امریکا از اینجا بیمه ای مثل سامان رو نگرفتن و در اونجا برای یکماه ۱۵۰ دلار هزینه بیمه دادن در صورتیکه اگر بیمه سامان قبل از سفر از ایران گرفته بودن هزینه شون نصف این مبلغ هم کمتر بود یا شاید حدود یک سوم

#6 ارسال شده در تاريخ 11-19-2017 در ساعت 02:41 AM

12. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید khatere از ایشان تشکر کرده اند:

Anet (11-19-2017),dana (12-05-2017),farhad (11-22-2017),jack_bauer (11-22-2017),mercedes62 (11-19-2017),reza_m261 (11-22-2017)

13. jack_bauer آواتار ها
    jack_bauer
    کاربر انجمن
    Dec 2014
    74
    337
    ببخشید دوست عزیز شما چه مدت اونجا موندید و اینکه بیمه مسافرتی چی گرفتید؟
    مثلا یکی از دوستانم سال گذشته برای سفر یکماهه به امریکا از اینجا بیمه ای مثل سامان رو نگرفتن و در اونجا برای یکماه ۱۵۰ دلار هزینه بیمه دادن در صورتیکه اگر بیمه سامان قبل از سفر از ایران گرفته بودن هزینه شون نصف این مبلغ هم کمتر بود یا شاید حدود یک سوم
    سلام. ببخشید دیر شد من ۲۰ روز موندم و بیمه مسافرتی هم لازم نبود!
    هزینه بیمه مسافرتی هم اگه از خود استرالیا میگرفتم حدود ۳ برابر میشد.
    تقریبا برای هر هفته ۳۰ دلار استرالیا هزینه بیمه میشد.
    من خواستم بیمه خود استرالیا رو بگیرم که وقتی رفتم اونجا کلا بیخیالش شدم!
    #7 ارسال شده در تاريخ 11-22-2017 در ساعت 10:53 AM

14. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید jack_bauer از ایشان تشکر کرده اند:

Anet (11-22-2017),dana (12-05-2017),farhad (11-22-2017),khatere (12-04-2017),mercedes62 (11-22-2017),reza_m261 (11-22-2017)

15. jack_bauer آواتار ها
    jack_bauer
    کاربر انجمن
    Dec 2014
    74
    337
    سلام. من حدود 2 هفته نبودم و به عکس هام هم دسترسی نداشتم
    الان میخوام چند تا از جاذبه های استرالیا رو به همراه عکس و توضیحات معرفی کنم

همونطور که میدونید sydney opera house مهم ترین جاذبه سیدنی و همینطور استرالیا هستش
    منم از اپرا هاوس سیدنی شروع میکنم. اپرا هاوس در منطقه Circular Quay (سیرکولار کی) قرار گرفته
    سیرکولار کی شاید بشه گفت مهم ترین منطقه و مرکز توریستی سیدنی هستش
    علاوه بر اپرا هاوس، پل بندرگاه (Harbour Bridge) و باغ گیاه شناسی سیدنی هم در این منطقه قرار دارن
    همچنین هتل های معروف و بعضا لوکس Intercontinental و Shangri-La هم دز نزدیکی این منطقه هستن
    برای بازدید از داخل اپرا هاوس باید بلیت تهیه کنید که قیمتش 37 دلار و بازدیدش 1 ساعت طول میکشه
    داخلش چیز خاصی هم نداره و یه تاریخچه از اپرا هاوس و چند تا از سالن هاش رو نشونتون میدن

همونطور که توی عکس میبینید، اپرا هاوس در زمینی که به صورت یک دماغه تو دریا پیشروی کرده ساخته شده
    اطراف اون فضای زیادی برای پیاده روی و سلفی گرفتن و همچنین تعدادی کافه و رستوران کنار آب قرار گرفتن

از کافه و رستوران های کنار اپرا هاوس نمای زیبایی از Harbour Bridge رو میشه دید
    همچنین محل هایی برای نشستن و عکس گرفتن از اپرا هاوس و هاربر بریج هم پیش بینی شده
    در صورت تمایل میتونید از Harbour Bridge بالا برید که پله های زیادی داره
    برای این کار هم باید بلیت تهیه کنید که قیمتشون بسیار بالاست(150 دلار به بالا) و توصیه نمیشه

دسترسی به Circular Quay بسیار راحت هستش و هم با قطار و همچنین Ferry دسترسی داره
    ایستگاه Ferry سیرکولار کی دارای 6 اسکله هست که تقریبا تمام نقاط سیدنی رو پوشش میدن

همچنین کنار ایستگاه فری یه اسکله هست که همیشه کشتی های کروز اونجا پهلو میگیرن
    اکثر این کشتی های کروز از کشورهای دیگه میان و عمدتا دارای مسیرهای طولانی هستن

در آخر 2 تا عکس از Opera House و Harbour Bridge توی شب میذارم واقعا باشکوه هستن

#8 ارسال شده در تاريخ 12-04-2017 در ساعت 12:17 PM

16. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید jack_bauer از ایشان تشکر کرده اند:

Anet (12-05-2017),cyrusfard (12-04-2017),dana (12-05-2017),farhad (12-04-2017),khatere (12-04-2017),reza_m261 (12-05-2017)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده کرده اند: 17

کلمات کلیدی این موضوع